fbpx Skip to main content
Instagram

Instagram Reklamların Neden Onaylanmıyor?

Instagram reklamları, birçok işletme ve marka sayfası için önemli bir araç. Binlerce kişiye hem markanızı tanıtabiliyor hem de ürünlerinizi/hizmetlerinizi pazarlayabiliyorsunuz. Fakat bazı dönemlerde Instagram reklamlarınızın onaylanmaması veya reddedilmesi gibi çeşitli problemler de maalesef yaşıyoruz. Eğer Instagram reklamlarınız onaylanmıyor ya da olması gerektiğinden çok daha uzun süre onay bekliyorsa bazı problemlerin olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Peki bu problemler nelerdir? Gelin hep beraber inceleyelim.

GENEL HATALARI :

Reklam hesabınız kısıtlanmış olabilir, reklam hesabınız kapatılmış olabilir, Ödeme çekemediği için güvenliğini korumak için hesabı durdurmuş olabilir. Provizyon hatasından kaynaklı olabilir. Instagram reklam veremiyorum.

 

instagram Reklamları Neden Onaylanmaz & Geç Onaylanır?

Instagram, çeşitli problemleri içerisinde bulunduran bir platform. 1 hafta önce çıktığınız reklamdan aldığınız performansı, 1 hafta sonra alamayabilirsiniz. Ya da 1 hafta önce çıktığınız içeriğe, 1 hafta sonra reklam çıkamayada bilirsiniz. Bunun en büyük sebebi ise Instagram içerisinde yapılan çeşitli güncellemeler. Özellikle büyük bir güncelleme yapılacak ya da yapılmış ise Instagram reklamlarında garip davranışlar görmeniz mümkün olacaktır. Bu olay tabii ki sizin hesabınıza özel değil. Birçok reklam veren bu problemle karşılaşarak, benimle iletişime geçiyor. Ama uzmanların da bu konuda yapabileceği bir şey maalesef bulunmuyor.

Güncellemeleri bir kenara bırakırsak, yine reklamlarınızın geç onaylanmasının sebeplerini şöyle sıralayabilirim;

📌 Yoğun Reklam Talebi

Reklamlarınız onaya gönderildiğinde %90 yapay zeka tarafından incelenir ve bir problem yoksa yayına girer. Fakat yapay zeka, reklamınızda bir problem görürse bunu reklam uzmanlarına incelemeleri için aktarır. Çok fazla reklam veren hesap olduğu için de bu reklamınızın incelenmesi ve onaylanması 24 saatten daha uzun bile sürebilir.

📌 Reklamın Değerlendirme Aşamasında Düzenlenmesi

Instagram’dan ya da Business Manager üzerinden verdiğiniz reklamlar, değerlendirme sürecine girdiğinde tekrar bir düzenlemeye gitmemeniz gerekir. Tabii ki eksik veya yanlış bir şeyler varsa onları değiştirmelisiniz. Fakat reklamınızda bir düzenleme yapmak zorunda değilseniz, düzenlemenizi tavsiye etmiyorum. Çünkü reklamınızı düzenlediğiniz zaman değerlendirme süreci en başa dönüyor. Yani 5 saat önce değerlendirmeye gönderdiğiniz bir reklamı düzenlediniz ve bu süreyi sıfırlamış oldunuz.

📌 Video ya da Kaydırmalı Gönderi Reklamı Oluşturmak

Video ve kaydırmalı gönderilerin içerikleri detaylı ve kapsamlı oldukları için değerlendirme süreçleri de tek gönderiye göre daha uzun olabiliyor. Özellikle yapay zeka incelediği için videonuzu detaylı olarak ele alıyor ve bu yüzden 24 saat veya daha uzun bir sürede reklamlarınız onay alamayabiliyor.

info@monocollectif.com

iletişim : +90 554 684 4982

Leave a Reply